Zainteresowanym osobom z nas narkoza kojarzy się z poważnym zabiegiem operacyjnym i szpitalem. Niemniej jednak jej wykonanie wymaga spełnienia rygorystycznych standardów i warunków. Dziś znieczulenie ogólne wykorzystywane jest też w stomatologii.
Zazwyczaj na zabiegi przeprowadzane w narkozie decydują się osoby, które mają deontofobię – panicznie boją się stomatologów (więcej: implanty bydgoszcz). Leczenie w znieczuleniu ogólnym wykonywane jest też u dzieci i osób niepełnosprawnych. Dzięki wykorzystaniu tej metody leczenia można kompleksowo wyleczyć wszystkie zęby równocześnie.
Zabiegi stomatologiczne pod narkozą realizowane są przez dwa zespoły lekarzy – stomatologów i anestezjologów (zobacz: lekarz dentysta toruń). Dodatkowo w trakcie zabiegu obecna jest również asysta stomatologiczna i wykwalifikowana pielęgniarka anestezjologiczna. Przed podjęciem wyborów przez stomatologa o leczeniu zębów w znieczuleniu ogólnym musi on przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem, aby sprawdzić czy nie ma żadnych przeciwskazań do utworzenia takiego zabiegu.
Leczenie zębów pod narkozą może trwać wręcz kilka godzin, dzięki czemu dentysta może wyleczyć wszystkie zęby równocześnie. Po wykonaniu takiego zabiegu pacjent zostaje pod obserwacją specjalisty, aż do momentu odzyskania pełnej świadomości. Gdy pacjent nie będzie miał żadnych przeciwskazań do opuszczenia gabinetu stomatologicznego to bez przeszkód będzie mógł udać się do domu. Jednocześnie będzie mógł cieszyć się z pięknego nowego uśmiechu albo także nie będzie odczuwał już bólu zębów. Warto skorzystać z takiego zabiegu, gdy bardzo boimy się lekarzy stomatologów, a nasze uzębienie wymaga pilnego leczenia.
Zobacz również: leczenie zębów dzieci niepełnosprawnych w narkozie.